BLOG

Borgers wchodzi do Polski

25.08.2017 //

Producent motoryzacyjny Borgers AG otwiera pierwszą fabrykę w Polsce. Od 24 sierpnia 2017 roku elementy wyposażenia wnętrz samochodów będą wytwarzane przez tę niemiecką firmę w Złotoryi. Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) wspierała inwestora w implementacji projektu w Polsce.

Wywodząca się z miasta Bocholt, w Nadrenii Północnej – Westfalii, firma Borgers posiada 24 oddziały na całym świecie, w tym w Niemczech, Belgii, Czechach, Stanach Zjednoczonych i Chinach. W 2015 roku niemiecki producent uruchomił drugą fabrykę w USA. W tym samym czasie podjął on również decyzję o realizacji kolejnego projektu produkcyjnego w Europie. Wśród lokalizacji branych pod uwagę przez inwestora były m.in. Czechy i Słowacja. Finalnie Borgers wybrał Polskę.

Doradztwo lokalizacyjne na terenie Polski w ramach inwestycji zostało powierzone Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). – Ze względu na potencjał firmy i specyfikę projektu, Agencja zaproponowała działki inwestycyjne o określonych parametrach w pięciu wskazanych przez Borgers województwach: opolskim, śląskim, dolnośląskim, lubuskim oraz zachodniopomorskim. PAIH pośredniczyła również we wstępnych rozmowach z samorządami i strefami ekonomicznymi – tłumaczy Tomasz Pisula Prezes PAIH.

Źródło: http://www.paih.gov.pl/

Comments are closed.

cookieassistant.com