BLOG

Umicore inwestuje w elektromobilność

14.09.2018 //

Globalny potentat z zakresu technologii i recyklingu materiałów Umicore kolejny raz zainwestuje w Polsce. W Nysie (woj. opolskie) będzie produkowany kluczowy element baterii do pojazdów elektrycznych. To pierwsza tego typu fabryka w Europie i trzecia na świecie. Wartość inwestycji wynosi ok 1.4 mld zł. 

Umicore ma 59 zakładów produkcyjnych na świecie, w tym 24 w Europie. W Polsce Grupa od 1996 r. produkuje blachy cynkowo-tytanowe. W 2016 r. zdecydowała się na zlokalizowanie w Polsce fabryki katalizatorów w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie), w którym zatrudnia 80 osób.

Teraz firma zapowiedziała budowę zakładu w Nysie (woj. opolskie), gdzie będzie wytwarzać katody do akumulatorów litowo-jonowych. Instalacja ma opierać się na najnowocześniejszych technologiach. Powstanie też Centrum B+R na potrzeby globalne firmy.

Sygnały o ulokowaniu inwestycji Umicore w Polsce zwiększyły zainteresowanie naszym krajem ze strony przedsiębiorstw z tego samego sektora.

Umicore planuje podjąć współpracę z lokalnymi uczelniami wyższymi, szczególnie o profilu technicznym oraz ze szkołami zawodowymi.

Źródło: PAIH (http://www.paih.gov.pl/)

Comments are closed.

cookieassistant.com