BLOG

SK Innovation inwestuje w fabrykę separatorów do baterii w Polsce

30.03.2019 //

SK Innovation wybuduje w Polsce fabrykę separatorów baterii wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. To pierwsza inwestycja tej południowokoreańskiej firmy w Polsce. Szacunkowa wartość projektu wyniesie około 1,5 mld zł.

SK Innovation jest jedną z największych południowokoreańskich firm z sektora energetyczno – chemicznego. Spółka zajmuje się przetwarzaniem substancji ropopochodnych, produkuje środki chemiczne, a także baterie do samochodów elektrycznych oraz ich komponenty.

Ze względu na prężny rozwój rynku elektromobilności, SK Innovation zdecydowała się stworzyć globalną sieć produkcyjną separatorów do baterii elektrycznych i umiejscowić ją zarówno w Azji (Korea Południowa oraz Chiny), jak i w Europie.

W zlokalizowanej w Polsce fabryce SK Innovation kwartalnie powstawać będzie 470 milionów metrów kwadratowych separatorów. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2021 roku. Przy produkcji separatorów pracować ma co najmniej 300 osób. W uruchomienie fabryki południowokoreański gigant postanowił zainwestować blisko 1,5 mld zł (335 mln euro).

Według prognoz spółki 68% produkcji zakładu SK Innovation przeznaczonych będzie na eksport, w przeważającej mierze na rynek europejski.

Źródło: PAIH (http://www.paih.gov.pl/)

Comments are closed.

cookieassistant.com