BLOG

Sitech otwiera nowy zakład we Wrześni

19.08.2016 //

Należący do grupy Volkswagen Sitech otworzył 18 sierpnia zakład produkcyjny we Wrześni. Inwestor będzie produkował w nim kompletne siedzenia dla nowego craftera z wrześnieńskiej fabryki VW. Wejście obu projektów do Polski wspierała PAIiIZ, a sama inwestycja Volkswagena była jedną z największych w dotychczasowym dorobku Agencji.
Centrum produkcyjne Sitech we Wrześni jest pierwszym polskim zakładem tej niemieckiej firmy, gdzie powstawać będą kompletne siedzenia samochodowe. Fabryka powstała specjalnie na potrzeby produkcji Volkswagena craftera. Fotele Sitech będą dostarczane do Volkswagena we Wrześni w systemie „Just in Sequence”, czyli w wyznaczonym czasie i w odpowiedniej kolejności, prosto na linię produkcyjną.

Sitech posiada także centra produkcyjne w Polkowicach oraz Głogowie. Dla inwestora Polska jest coraz ważniejszym partnerem. – Rozwój naszych kompetencji w Polsce ma strategiczne znaczenie dla naszej przyszłości”, mówił podczas otwarcia Thomas Hegel Gunther, prezes Zarządu SITECH. – Września oferuje dla nas idealne warunki pod względem infrastruktury i polityki rynku pracy, dodał Dyrektor Zarządzający ds. Technicznych i Dyrektor Zakładu SITECH w Polsce Adam Holewa. Jak zapewnia Holewa, w nowej fabryce we Wrześni powstać ma co najmniej 80 miejsc pracy. Produkcja siedzeń Sitech do VW Craftera ma rozpocząć się już tej jesieni. (Źródło: PAIiIZ)

Comments are closed.

cookieassistant.com