BLOG

Nowa fabryka Kongsberg Automotive

26.11.2018 //

Norweski producent komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego Kongsberg Automotive otworzył dziś zakład w Brześciu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Polska Agencja Inwestycji i Handlu zapewniła inwestorowi doradztwo lokalizacyjne.

Zakład w Brześciu Kujawskim będzie trzecią fabryką Kongsberg Automotive w Polsce. Pierwszy ruszył w 2000 roku w Pruszkowie, a kolejny 16 lat później – w Koluszkach. Łącznie firma zatrudnia nad Wisłą blisko 2000 osób. Decyzję o otworzeniu kolejnej fabryki norweski koncern podjął w maju 2017 roku. Szacowana wartość inwestycji to 35 mln euro (ok. 150 mln zł). W Brześciu będą produkowane maty grzewcze do siedzeń samochodowych oraz przewody paliwowe i powietrzne.

Do nowego zakładu inwestor zatrudnił już 800 osób. Po uruchomieniu wszystkich linii produkcyjnych załoga wzrośnie do 1000. KA poszukuje pracowników o zróżnicowanych kwalifikacjach zawodowych -  na stanowiska produkcyjne, jak i kadry inżynierskiej oraz kierowniczej.

Kongsberg Automotive osiąga przychody w wysokości ok. 1,1 mld EUR, zatrudniając blisko 10,5 tys. pracowników w 19 krajach. Firma ma ponad 25 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Portfolio produktów obejmuje systemy komfortu siedzenia, kontroli jazdy i ruchu, przewody powietrzne oraz paliwowe zaprojektowane dla globalnych producentów pojazdów.

Źródło: PAIH (http://www.paih.gov.pl/)

Comments are closed.

cookieassistant.com