BLOG

Aurrera Polska at VW Crafter plant

28.09.2017 //

Aurrera Polska wzięła udział w spotkaniu Dywizji Dostawców organizowanym już po raz 26 przez Polską Izbę Motoryzacji. Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję wysłuchać ciekawych prezentacji, wziąć udział w dyskusjach, seminariach branżowych oraz wymianie doświadczeń. Atrakcją tegorocznego spotkania Dywizji Dostawców było zwiedzanie najnowocześniejszego zakładu Volkswagena w Europie, a jednocześnie największej inwestycji zagranicznej w Polsce – fabryki VW Crafter we Wrześni.

Drugi dzień Spotkań Dywizji Dostawców to wizyta w fabryce VW Crafter, jednego z czterech zakładów produkcyjnych VW Poznań, który otwarto dokładnie rok temu. Uczestników Dywizji przywitał Prezes Zarządu VWP, Jens Ocksen, który opowiedział o zakładzie, zastosowanych w nim rozwiązaniach technologicznych i możliwościach produkcyjnych. Po tym powitaniu i prezentacji wszyscy uczestnicy udali się na zwiedzanie fabryki, które obejmowało dwa obszary produkcyjne: montaż i spawalnię.

Obszar-Montażu-696x464
Volkswagen Crafter – obszar montażu

Obszar-Spawalni-696x464
Volkswagen Crafter – obszar spawalni

Goście obejrzeli każdy etap budowy samochodu dostawczego – od karoserii, poprzez montaż szyb, podłogi, wnętrza aż po finalny pojazd, który zjeżdża z linii produkcyjnej. Po zwiedzaniu fabryki odbyła się runda pytań z kierownikiem działu Montażu zakładu VW Crafter p. Cezarym Tadejem.

Runda-pytań-696x345
Runda pytań z kierownikiem montażu VW Crafter Cezarym Tadejem

Następnie pani Marta Miśkiewicz, kierownik działu Process Center I i Local Content przedstawiła wymagania grupy Volkswagen względem dostawców oraz możliwości współpracy, po czym mieli możliwość udziału w specjalnej grze Supply Chain oraz rozmowach B2B ze specjalistami działu Local Content: panią Dorotą Spychalską i Michałem Ilnickim .

Marta-Miśkiewicz-696x521
Marta Miśkiewicz – Kierownik działu Process Center I i Local Content
______________________________________________________

Fabryka Volkswagen Crafter. Nowa generacja modelu Volkswagen Crafter jest produkowana w Polsce, we Wrześni od 2016 r. Nowy zakład stał się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Volkswagen Poznań istnieje już od dwudziestu lat. Natomiast od dziesięciu lat produkowany jest tutaj Volkswagen Caddy i Volkswagen Transporter T6, skąd trafia do sprzedaży na rynki całego świata. Nowa fabryka we Wrześni położona jest 50 kilometrów na wschód od Poznania i korzysta pod każdym względem z bliskiej lokalizacji Volkswagen Poznań w Antoninku – i to zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, a przede wszystkim zaś doświadczenia pracowników. Możliwości produkcyjne nowej fabryki wynoszą 100 000 samochodów rocznie. Na terenie obiektu znajduje się nowoczesna lakiernia, hala budowy karoserii i montażu jak również Park Dostawców z powierzchnią logistyczną.

W gminie Września zamieszkuje 44 500 mieszkańców, z czego w samym mieście ponad 30 000. Odległości od dwóch stolic europejskich – Warszawy i Berlina wynosi około 300 kilometrów.

Źródło: PIM (http://pim.pl/35552-2/)

Comments are closed.

cookieassistant.com